84% студентів вважають свої спеціальності актуальними попри війну

Більшість студентів (84%) вважають свої спеціальності актуальними попри війну. Найбільше в цьому впевнені ті, хто вивчає соціальні (92%) і технічні науки (90%), свідчить опитування IT-компанії Genesis.

Ті, хто вважає свої спеціальності менш перспективними, готові перевчитися. Найпопулярніші напрями для зміни професії: розроблення, дизайн і психологія.

Найбільш корисними навичками, отриманими під час навчання, респонденти вважають базові знання зі спеціальності, англійську мову, тайм-менеджмент і критичне мислення.

95% студентів не вистачає практичних навичок, тому вони шукають додаткове навчання  на відкритих платформах (Coursera, Youtube), профільних каналах і блогах, а також проходять безкоштовні курси.

За даними опитування, більше чверті (26%) студентів працюють за спеціальністю паралельно з навчанням. Переважно це студенти магістратури, що вивчають економічні (32%) і точні (22%) науки.

Також більш ніж три чверті (78%) студентів вважають, що університет має співпрацювати з бізнесом, а саме розробляти спільні дисципліни, допомагати в працевлаштуванні й проходженні практики.

68% опитаних хочуть працювати в ІТ (найбільше це притаманно студентам технічних спеціальностей), зокрема, кожен другий прагне будувати карʼєру в продуктовій ІТ-компанії. Крім того, 14% респондентів мріють про власний бізнес.

Опитування проводили в серпні методом заповнення онлайн-анкети. Його називають не репрезентативним, результатати опитування варто інтерпретувати як тренд.

Таке дослідження Genesis проводить другий рік поспіль, щоби виявити, як молодь ставиться до освіти, майбутньої роботи й чого не вистачає навчальним програмам.

Джерело: the-village.com.ua