Більшість українців проти вивчення російської в школах

Більшість українців вважає, що російську мову не потрібно вивчати в українських школах.

Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в лютому 2023 року.

Зокрема, частка українців, які вважають російську мову непотрібною для вивчення у школах, постійно зростає.

«Ще в 2019 році всього 8% українців вважали, що взагалі не варто вивчати російську мову в школах, у той час як зараз таких людей – 52%», – йдеться у звіті за підсумками опитування.

Серед тих українців, хто підтримує подальше вивчення російської мови, теж відбулись значні зміни.

«У 1998 році 46% вважали, що обсяг вивчення має бути таким же, як і для української мови. У 2019 році показник становив 30%, а зараз – лише 3%. Також з 32% до 6% стало менше тих, хто вважає, що російська мова має вивчатися в меншому обсязі, ніж українська, але в більшому, ніж інші іноземні мови», – зазначають автори опитування.

Наразі переважна більшість українців, які вважають за потрібне залишити російську мову для вивчення в школах, ставлять її нарівні з іншими іноземними мовами.

«Зараз фактично з зазначених 42% переважна більшість – 33% (або майже 80% цієї категорії громадян) – хотіли б, щоб російській мові відводили стільки ж або менше часу, ніж іншим іноземним мовам», – йдеться у звіті.

Щодо регіонального розподілу, то число тих, хто вважає російську непотрібною в школі, зросло в усіх регіонах України.

«Водночас більш симптоматичним є ріст на Півдні і Сході. На Півдні лише 1% вважав у 2019 році, що російську мову не варто вивчати, а зараз – практично половина населення (49%). На Сході ніхто з респондентів опитування 2019 року не виступив за виключення російської мови з навчання в школах, а зараз таких – 30%», – зазначають автори дослідження.

У розрізі віку респондентів теж простежується чітко окреслена тенденція.

«Більш молоді респонденти в більшій мірі наполягають на виключенні вивчення російської мови зі шкіл», – свідчать результати опитування.

Джерело: osvita.ua