Держава не володіє інформацією про освітні втрати учнів

На сьогодні держава не володіє повною та достовірною інформацією щодо реального впливу війни на рівень досягнення школярами результатів навчання, визначених державними стандартами середньої освіти.

Про це йшлося на слуханнях щодо рівня освітніх втрат українських школярів, що відбулися у парламентському комітеті з питань освіти, науки та інновацій.

За підсумками заходу, у Комітеті ВР наголошують, що в Україні наразі відсутні усталені процедури для дослідження рівня освітніх втрат і освітніх розривів на рівні загальної середньої освіти, а також не розроблено механізмів їх подолання.

Через це держава не може приймати адекватних рішень у галузі освіти для компенсації та надолуження втраченого.

Під час слухань, у яких взяли участь керівники МОН, освітніх установ і відомств,  було обговорено низку проблемних питань, зокрема, щодо вимірювання освітніх втрат та розривів, необхідність забезпечення участі України в міжнародних порівняльних дослідженнях якості освіти.

Також було обговорено конкретні механізми освітніх втрат, переваги та виклики кожного з них.

Важливим питанням є забезпечення диференційованого підходу до різних категорій здобувачів освіти у визначені механізмів надолуження освітніх втрат тощо.

Джерело: osvita.ua