МОН рекомендує поширювати англійську у вищій освіті

Міністерством освіти і науки розроблений проєкт рекомендацій щодо забезпечення якісного вивчення, викладання та використання англійської мови в українських закладах вищої освіти.

Документ містить рекомендації з розвитку англійської мови в університетах, зокрема, шляхом забезпечення якісного викладання фахових дисциплін англійською мовою, викладання англійської мови за професійним спрямуванням та англійської мови для академічних цілей.

У МОН зазначають, що у процесі реалізації рекомендацій важливо враховувати кращі практики вітчизняних закладів вищої освіти щодо вивчення, викладання та використання англійської мови.

Окрім того, закладам вищої освіти рекомендовано визначати готовність студентів першого курсу до вивчення англійської мови за професійним спрямуванням на рівні, який відповідає вітчизняним освітнім стандартам.

Доцільним також є визначення готовності студентів першого курсу до вивчення англійської за професійним спрямуванням на рівні В1+ (і вище) і, відповідно, запровадження інтенсивних компенсаційних курсів кафедрами іноземних.

Кафедрам іноземних мов радять визначити пороговий бал сертифікату ЗНО (НМТ), який є достатнім для того, щоб студент першого курсу продовжував вивчення англійської мови на рівні В1+ (і вище). Можна орієнтуватися на бал, який відповідає шкільній оцінці 8 і вище.

Також пропонується викладати англійську мову за професійним спрямуванням та англійську для академічних цілей у групах із різним рівнем володіння англійською мовою.

Для курсів з англійської мови рекомендується використовувати автентичні й вітчизняні підручники, друковані, аудіо й відео матеріали з автентичних джерел (ЗМІ, освітніх порталів, сайтів компаній певної галузі тощо). 

Рекомендується використовувати електронні платформи та інші інструменти дистанційного навчання для реалізації моделі змішаного навчання (blended learning), створювати дистанційні курси інтенсивного вивчення англійської мови для викладачів і студентів, які потребують підвищення рівня володіння англійською мовою тощо.

Пропозиції та зауваження до проєкту рекомендацій прийматимуться до 14 квітня  за адресою oleksandra.laktionova@mon.gov.ua.

Результати обговорення будуть розміщені на офіційному вебсайті МОН.

Джерело: osvita.ua