НМТ був створений за три місяці, – УЦОЯО

Уперше в історії України загальнодержавні оцінювання вступників були проведені онлайн, завдяки системі, що була реалізована за три місяці і в умовах війни.

Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти, підбиваючи підсумки роботи в 2022 році.

В УЦОЯО нагадують, що через воєнні дії було скасовано проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти. Замість ЗНО було запроваджено новий формат тестування – національний мультипредметний тест (НМТ),розроблено нові моделі вступних випробувань до магістратури – магістерський комплексний тест (МКТ) та магістерський тест навчальної компетентності (МТНК).

«Уперше в історії України масштабні (загальнодержавні) оцінювання проведено онлайново. Здійснити їх і забезпечити прозорий, неупереджений відбір вступників до вітчизняних закладів вищої освіти на бакалаврські та магістерські програми дала змогу унікальна система, створена, апробована й запущена в надзвичайно стислі терміни – усього за три місяці, до того ж у країні, де триває жорстока повномасштабна війна», – зазначають в УЦОЯО.

Також у Центрі наголосили, що окрім очевидних труднощів, пов’язаних із підготовленням нового за форматом, а почасти і за змістом тестування, перед організаторами вступних  випробувань постало два основних виклики: проведення тестувань в умовах війни та їх забезпечення в багатьох країнах за кордоном.

«Разючим був досвід проведення тестувань за кордоном. Країн, які в умовах війни змогли забезпечити проведення вступної кампанії, у світі одиниці, а держава, яка провела вступні іспити як у себе, так і  в ще 32 країнах,  – єдина, і це Україна», – йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти.

Окрім того, в УЦОЯО підкреслили, що цьогорічний досвід команди Українського і регіональних центрів оцінювання якості, безперечно, увійде в історію освітніх оцінювань як приклад освітянської відданості справі та здатності долати будь-які труднощі.

Як відомо, вступна кампанія 2023 року також буде проведена за результатами національного мультипредметного тесту. Формат його проведення має бути визначений Верховною Радою та Міністерством освіти і науки.

Джерело: osvita.ua