НМТ може містити завдання профільного рівня

До частини національного мультипредметного тесту з математики можуть бути включені завдання профільного рівня, але вступники, які навчалися за рівнем стандарту, зможуть отримати високі бали.

Про це, відповідаючи на запитання вступників, розповіла директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

За її словами, у тесті можуть траплятися завдання профільного рівня, зокрема з математики, оскільки результати НМТ використовуються для вступу до закладів вищої освіти і не є оцінюванням випускників для отримання документа про повну загальну середню освіту.

Водночас директорка УЦОЯО запевнила, що вступники, які вивчали математику на рівні стандарту, зможуть успішно виконати тест.

«На сьогодні ми говоримо про вступ, тож ми говоримо про те, що в тесті можуть бути завдання профільного рівня. Ніхто з вас не проходить оцінювання для того, щоб підтвердити здобуття повної загальної середньої освіти. Завдання такі можуть бути. Водночас, якщо ви відкриєте демонстраційний варіант тесту, відкриєте минулорічні варіанти тестів, то ви побачите, що з рівнем стандарту ви зможете набирати дуже і дуже високі тестові бали. Можливо, одне завдання не виконаєте, але всі інші завдання ви точно зможете виконати», – наголосила Вакуленко.

Джерело: osvita.ua