Президент: освіта не має втрачати стандартів і надбань

Освіта в Україні має бути конкурентоспроможною та сучасною.

Про це сказав Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з колишнім Прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та студентами КНУ ім. Шевченка, відповідаючи на запитання про те, якою він бачить українську вищу освіту у післявоєнний період.

«Мені здається, найголовніше, коли будь-яка держава хоче такого студента, хоче такого фахівця. Знань достатньо, щоб бути вільним. Це дуже важливо: не шукати роботу, а бути вільним, щоб за тобою ходив бізнес або державні інституції», – сказав він.

Президент також акцентував, що освіта має бути актуальною та відповідати потребам сьогодення, при цьому без втрат освітніх стандартів і надбань.

У цьому контексті він зауважив, що саме війна продемонструвала Україні, в яких сферах час модернізуватися. Так, ракетні атаки та ворожі удари дронами вказали на потребу захисту та переформатування електромереж, кібератаки – на важливість захисту фінансових інституцій, а блекаути – на необхідність розробки та впровадження технологій, які працювали б навіть за умови повного відімкнення всього.

«Ось що я маю на увазі, коли кажу, що освіта повинна бути конкурентоспроможною та сучасною. Сучасні професії. Ми повинні знати, що ми не зможемо більше жити так, як жили. І ми повинні побудувати державу, яка буде зразком безпеки. І мені здається, у нас для цього є всі шанси», – наголосив Президент.

Джерело: osvita.ua