Провести ЗНО в традиційному форматі неможливо

Міністерство освіти і науки не планує відмовлятися від ЗНО, але провести його в традиційному форматі сьогодні неможливо.

Про це в коментарі Освіта.ua повідомив генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров, коментуючи питання моделі проведення НМТ в 2023 році.

«Ніхто від ЗНО не відмовляється, але зараз провести його в традиційному форматі неможливо, передусім, з питань безпеки. Залишаються проблеми з логістикою. Практично неможливо надіслати пакети з паперовими завданнями спеціальною поштою в усі куточки України і за кордон, а потім повернути бланки завдань таким самим чином», – зазначив Шаров.

Також він наголосив, що проведення ЗНО потребує належного фінансування.

«І, нарешті, фінанси. Бюджетне фінансування передбачене, але вже в 2022 році міністерству доводилося залучати додаткові кошти для окремих ланцюжків технологічного процесу зовнішнього оцінювання. Наша задача – організувати все так, щоб максимально наблизити НМТ до ЗНО», – сказав генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН.

Більше про організацію вступу наступного року читайте у статті «Вступна кампанія 2023 року: до чого готуватися абітурієнтам».

Джерело: osvita.ua