Спеціальності магістратури: де шукати інформацію

Для пошуку спеціальності вступники до магістратури можуть скористатись інформаційною системою Вступ.ОСВІТА.UA. Це зручна електронна пошукова система, яка покликана допомогти вступникам знайти усю необхідну інформацію про заклади вищої освіти та освітні програми.

Дані для інформаційної системи отримуються з Єдиної державної електронної бази з питань освіти та постійно оновлюються. На сайті системи міститься інформація про дату їх останнього та майбутнього оновлення.

Майбутні вступники до магістратури можуть здійснити пошук за спеціальностями, регіонами, формою навчання та іншими параметрами.

Окрім цього, як додатковий критерій пошуку можна використовувати конкурсні предмети.

За результатами пошуку вступник отримає не лише повну інформацію про заклади вищої освіти (тип закладу, адреса, контактні дані адміністрації та приймальної комісії тощо), у яких він зможе навчатися за обраною спеціальністю.

Також сервіс надає вичерпні дані про відповідну освітню програму та особливості вступу на неї: складові конкурсного бала, термін навчання, вартість навчання, терміни подачі заяв тощо.

Корисною для вибору закладу освіти буде інформація про статистику вступу в магістратуру по кожному закладі вищої освіти України. Вступник зможе ознайомитись з даними за попередні роки про кількість ліцензійних місць у магістратурі по кожній спеціальності, кількість осіб зарахованих на бюджет та на контракт, кількість прийнятих заяв, кількість невикористаних ліцензійних місць, мінімальний та середній рейтинговий бал зарахованих на бюджет тощо.

Аналіз цієї інформації дозволить вступнику обʼєктивно оцінити свої можливості щодо вступу до конкретного закладу вищої освіти на відповідну спеціальність. Вступник зможе знайти та обрати заклад освіти де менший (вищий) середній рейтинговий бал вступників, менший (більший) конкурс та ін.

ЗНАЙТИ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ МАГІСТРА

Джерело: osvita.ua