У Гарварді створили платформу Ukraïnica

Український науковий інститут Гарвардського університету у партнерстві з Українським інститутом створив платформу Ukraïnica – новий інструмент для освітян та дослідників, які хочуть інтегрувати Україну у свої навчальні програми чи створити нові курси, зосереджені в Україні.

Ukraïnica: The Primary Database of Ukrainian Studies — це платформа, яка надає доступ до постійно оновлюваної бази українських літературних творів, історичних документів та фільмів у високоякісному перекладі англійською”, – поінформували в Українському інституті.

Базу, яка вже включає понад 200 первинних і вторинних джерел, можна сортувати для перегляду за жанром, темою, періодом, десятиліттям, дисципліною та письменником/письменницею чи режисером/режисеркою. Інструменти пошуку на платформі загальнодоступні, також можна безкоштовно створити обліковий запис, який дозволяє будувати навчальні плани та пропонувати свої джерела.

Як зазначається, Ukraïnica покликана вмістити усе багатство української культури, літератури та історії, що, у свою чергу, дасть змогу визначити, які джерела доступні у якісному перекладі, а які ні. У майбутньому база може бути розширена, аби включити джерела кількома мовами.

Проєкт «Ukraïnica» ініційований та втілений керівником видавництва УНІГУ Олегом Коцюбою. Редактор проєкту Сандра Джой Расселл, лектор з гендерних досліджень у коледжі Маунт-Голіок.

За матеріалами www.ukrinform.ua