Україна готує освітню реінтеграцію Донбасу

Уряд рекомендував Донецькій та Луганській обласним державним адміністраціям утворити координаційні ради з питань стабілізації ситуації на деокупованих територіях областей та їх реінтеграції.

Відповідна постанова затверджена Кабінетом Міністрів України.

Створені ради мають розпочати підготовку проєктів планів першочергових дій із стабілізації ситуації на деокупованих територіях та їх реінтеграції.

Зокрема, у рамках підготовки до дій із стабілізації ситуації має бути проведена робота з відновлення органів державної влади, безпеки, гуманітарного та медичного реагування, відновлення інфраструктури, економіки, інформаційної політики, а також робота з відновлення освітніх потреб громадян.

У рамках забезпечення освітніх потреб координаційні ради мають організувати роботу з ведення обліку дітей дошкільного і шкільного віку та організації надання освітніх послуг.

Окрім того, мають бути визначені першочергові потреби дітей з особливими освітніми потребами, організована робота з організації психологічної підтримки дітей для адаптації та відновлення в умовах воєнного стану, відновлення надання культурних послуг, зокрема з бібліотечної діяльності.

Джерело: osvita.ua