Україна хоче синхронізувати освітні програми з ЄС

Україна планує синхронізувати свій освітній простір з країнами Європейського Союзу.

Про це йшлося під час зустрічі міністра освіти і науки Сергія Шкарлета з делегацією міністрів освіти і науки Латвії, Литви, Естонії, Польщі та Чехії, які відвідали Україну.

Учасники заходу обговорили питання інтеграції українських дітей в систему освіти європейських країн та можливість визнання здобутих українськими дітьми-біженцями в Європі знань і навичок, зарахування оцінок і відповідного рівня освіти в Україні.

За словами Сергія Шкарлета, проблемою синхронізації освіти є відмінність освітнього законодавства країн ЄС.

«Освітнє законодавство країн ЄС трішки відрізняється одне від одного, у цьому проблема синхронізації набуття одночасно освіти за стандартами країн, де перебуває дитина, і освітніми стандартами України», – зауважив міністр.

Він зазначив, що синхронізація освітніх просторів є стратегічною метою України.

«Для цього домовилися з колегами створити робочу групу з синхронізації освітніх програм, щоб український і закордонні документи про освіту безперешкодно визнавалися в країнах Європейського Союзу», – повідомив Шкарлет.

Також учасники зустрічі обговорили соціалізацію учнів, залучення українських викладачів, які перебувають поза межами України в країнах ЄС, до освітнього процесу.

Джерело: osvita.ua