Уряд визначив пріоритети підготовки до навчального року

При підготовці до наступного навчального року міністерства й обласні адміністрації мають зосередитися на питаннях безпеки, максимального очного навчання, доступності освіти, відбудови зруйнованого та продовження реформи Нової української школи.

Про це йшлося під час урядової наради щодо завершення навчального року та підготовки закладів освіти до 2023/24 навчального року.

«Уряд уже спрямував до місцевих бюджетів субвенцію в 1,5 млрд грн на облаштування безпечних умов у школах. Важливо простежити за ефективним використанням коштів. Наявність споруд цивільного захисту дозволить нам відновити очне навчання та досягнути кращої якості освітнього процесу», — відзначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Водночас очільник уряду наголосив на необхідності створення надійних споруд цивільного захисту безпосередньо при кожному закладі освіти та не покладатися на наявність укриттів поблизу.

Наразі в очному форматі працює 36% шкіл, 29% – у режимі онлайн та 35% – у змішаному форматі.

«Прагнемо, аби закладів освіти, які надають освітні послуги в очному режимі, було більше. При цьому продовжуємо курс на цифровізацію освіти та зберігаємо дистанційку там, де є загроза життю і здоров’ю дітей», — підкреслив прем’єр-міністр.

Також учасники наради порушили питання відновлення пошкоджених і зруйнованих закладів освіти, забезпечення усіх закладів підручниками, технікою та автобусами.

За підсумками наради прем’єр-міністр дав завдання МОН, Мінінфраструктури та Агентству з питань відновлення розробити й затвердити єдині параметри щодо облаштування сховищ у всіх закладах освіти та провести ревізію наявних укриттів.

Крім того, Міністерству освіти і науки й обласним військовим адміністраціям доручено вжити заходів щодо удосконалення наявної мережі закладів освіти та визначення закладів, які в умовах воєнного часу можуть здійснювати навчальний процес за очною формою.

Джерело: osvita.ua