Уряд змінив формулу розподілу освітньої субвенції

Кабінет Міністрів вніс до формули розподілу освітньої субвенції кілька суттєвих змін, які діятимуть лише у 2023 бюджетному році.

Такі зміни пов’язані з тим, що кількість учнів у школах зменшилася на 5 % порівняно з вереснем 2021 року, а загальний обсяг субвенції зменшено на 20 % порівняно з 2022 бюджетним роком.

Зокрема, додаткові години навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття тощо вилучено з державного фінансування.

Це означає, що навчальні плани, які використовувались при розподілі освітньої субвенції, було скорочено.

Також у 2023 році до обсягу освітньої субвенції для всіх місцевих бюджетів застосовується коефіцієнт 0,9.

Щодо субвенції в частині оплати простою, що передбачається обласним бюджетам, то вона буде дорівнювати добутку 2/3 посадового окладу вчителя вищої категорії з підвищенням та кількості учителів, яким оголошено простій в області, збільшений на 22% нарахування єдиного соціального внеску на фонд заробітної плати.

Також Міністерством освіти встановлено такі коефіцієнти приведення кількості годин навчального плану: для учнів початкової ланки – 1; для учнів базової ланки – 1,422; для учнів, які здобувають профільну середню освіту – 1,543.

Очікується, що такі зміни в формулі розподілу коштів освітньої субвенції сприятимуть забезпеченню виплат заробітних плат педагогічним працівникам шкіл.

Джерело: osvita.ua