В Україні розробляють нові прописи для школярів

В Україні розробляють єдині зразки каліграфічного письма букв українського алфавіту, їх з’єднань та цифр.

Робоча група, утворена наказом Міністерства освіти, мала розробити єдині зразки каліграфічного письма до 25 грудня 2022 року.

На затвердження керівництву Міністерства освіти і науки України єдині зразки мають бути подані до 25 січня 2023 року.

У Міністерстві наголошують, що нові прописи розробляються з метою уніфікації основних характеристик форм букв українського алфавіту і цифр та єдиних зразків каліграфічного письма букв українського алфавіту, їх з’єднань та цифр для поліпшення якості навчально-методичного забезпечення реалізації Державного стандарту початкової освіти.

Натомість представники громадськості висловили стурбованість, що результати роботи робочої групи не доступні для громадського перегляду та обговорення.

Також ініціативних дизайнерів непокоїть, що серед учасників групи немає практикуючих каліграфів.

За словами дизайнерки Олександри Корчевської, лише одна особа у складі робочої групи має досвід практичного дизайну.

«Після опитування ряду людей доходимо висновку, що власне з усіх представлених осіб лише представниця Української академії друкарства мала досвід у практичному дизайні, решта є чиновниками та педагогами-методистами, що не дає змогу стверджувати, що пропозиції щодо прописів будуть адекватні відносно не тільки методики письма, а й графіки української абетки, чи достатньо часу має ця група для роботи, з огляду на серйозність задачі», – наголошує Олександра Корчевська.

Джерело: osvita.ua