В українських школах завелика кількість предметів, – міністр

Така кількість предметів, яка наразі викладається учням українських шкіл, є складною для засвоєння.

На цьому у своєму Facebook наголосив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, у відповідь на розпочату суспільну дискусію щодо кількості предметів, яку сьогодні вивчають українські школяри.

За його словами, за два роки ковіду та рік повномасштабного вторгнення, психологічне і розумове навантаження на дитину є дуже високим.

«Це і про велику кількість предметів, і про навчання онлайн, і про додаткові заняття, щоб надолужити втрачене. Наприклад, у 7-9 класі діти наразі мають близько 20 предметів. Таку кількість складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання (подекуди без гаджетів, адаптованих навчальних програм тощо). А в наших умовах – це на межі можливостей», – зазначає Лісовий.

Він підкреслив, що зрештою діти зосереджуються на тих предметах, які обирають для себе як пріоритетні.

«Фактично питання стоїть не стільки про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання, в якій формі відбувається навчання», – пише міністр.

У підсумку Лісовий запросив громадськість до діалогу щодо створення можливостей для школярів здобути якісну освіту.

«Тому прошу вас поділитися своєю думкою з цього питання у коментарях і розповісти про досвід відвідування ваших дітей шкіл за кордоном. Наша спільна мета – створити для дітей можливості здобути якісну, корисну та сучасну освіту. Тож давайте спілкуватися», – написав міністр освіти і науки.

Джерело: osvita.ua