Виші, що не пройдуть атестацію, можуть ліквідувати

Міністерство освіти і науки пропонує ліквідовувати виші чи наукові установи, які не пройшли атестацію, повідомляє юридичний портал Sud.ua.

Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів внесено на погодження до Державної регуляторної служби.

Проєктом документа пропонується розподілити за підсумком атестації наукові установи та виші на чотири групи, залежно від результатів їхньої діяльності.

Зокрема, до групи «А» автори постанови пропонують включити наукові установи, що «здійснюють співпрацю на міжнародному та національному рівнях, демонструють високий науковий потенціал та ефективно його використовують для подальшого розвитку, інтегровані у світовий науковий простір та/або Європейський дослідницький простір з урахуванням національних інтересів».

До цієї ж групи пропонується включити виші, дослідження і розробки яких за науковим напрямом виконуються на світовому рівні розвитку науки і технологій, мають важливе загальнодержавне та/або світове значення, інтегровані у світовий науковий та/або науково-освітній простір. Наукові установи та виші, віднесені до групи «А» мають проходити атестацію кожні 5 років.

До групи «Б» пропонується включати «стабільні наукові установи, які мають нижчий потенціал у порівнянні з групою А», а також заклади вищої освіти, розробки яких мають значення для окремих галузей економіки. Наукові установи та виші, яких зарахують до групи «Б», пропонується атестовувати через 3 роки.

До групи «В» мають потрапити наукові установи, що є унікальними у певній галузі, однак маловідомі та можуть виконувати разові замовлення, демонструючи невисокий рівень розвитку,  а також виші, розробки яких мають значення для освітнього процесу. Заклади та інституції групи «В» пропонується атестовувати кожні 2 роки.

До групи «Г» будуть зараховувати наукові установи, що втратили перспективи розвитку та наукова діяльність яких не є основною. Протягом року після атестації таких установ засновник буде зобов’язаний їх реорганізувати або ліквідувати.

Заклад вищої освіти, віднесений до групи «Г», вважатиметься таким, що не пройшов державну атестацію за жодним із наукових напрямів. Окрім того, за підсумками атестації може бути розглянуте питання про його ліквідацію.

Джерело: osvita.ua