Визначено, якими будуть магістерські тести ЄФВВ

Міністерство освіти і науки оприлюднило характеристики предметних тестів єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) для вступу в магістратуру.

Єдине фахове випробування у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання цьогоріч мають скласти вступники у магістратуру, які планують навчатись на спеціальностях шести  галузей знань: «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини».

Кожен предметний тест єдиного фахового вступного випробування міститиме 140 завдань.

Виокремлення певних тематичних блоків буде притаманне лише тесту з «Права та міжнародного права». У ньому буде присутній розподіл тестових запитань по галузях права.

Усі інші предметні тести не матимуть виокремлення певних блоків.

На всі спеціальності, окрім «Обліку і фінансів», всі 140 тестових завдань будуть одного типу – з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох запропонованих варіантів.

Своєю чергою тест «Облік та фінанси» міститиме 126 завдань із вибором однієї правильної відповіді та 14 завдань відкритої форми з короткою відповіддю.

Неструктуровані завдання з короткою відповіддю, які можна зробити без калькулятора та спеціальних таблиць, не передбачатимуть складних математичних розрахунків.

Очікується, що час на розрахунок не повинен перевищувати 1 хв 20 сек. Якщо наявні ланцюгові розрахунки, то не більше 2 етапів, без використання заокруглення. 

За кожну правильну відповідь учасник тестування ЄФВВ зможе отримати 1 бал, тобто максимальна кількість балів складатиме 140.

На виконання усіх предметних тестів абітурієнтам відведено 180 хвилин.

Усі завдання предметних тестів ЄФВВ будуть відповідати програмам, затвердженим Міністерством освіти і науки України.

Наразі триває реєстрація учасників єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту.

Її проводять приймальні комісії закладів вищої освіти. Пройти реєстрацію можна в очному та дистанційному форматі.

Реєстрація триватиме до 31 травня.

Джерело: osvita.ua