Як отримати українську освіту школярам за кордоном

Коли мами разом зі своїми дітками тікають від війни, від загрози для життя та здоров’я, мабуть, останнє, про що хочеться думати – це про те, а де ж продовжить навчання дитина та яку школу для неї обрати.

Десятки країн світу, які надали українцям тимчасовий притулок, звісно ж, потурбувались про освіту наших школярок та школярів, і запропонували (та навіть зобов’язали) відвідувати місцеві школи.

Але як же українська освіта? Адже за статистикою на вересень минулого року, в Україну повернулися близько 5 млн громадян, які після початку війни виїхали до країн ЄС.

Також за даними опитувань, більше половини українських біженців повернуться додому після закінчення війни. І тут питання освіти дітей набуде нової актуальності, тому що потрібно буде наздоганяти пропущене.

І добре, якщо їхні українські школи на час війни пропонували якісне дистанційне та онлайн-навчання, а якщо ні? Якщо школи зруйновані, якщо вчителі також виїхали, якщо навчання у них не дає повноцінних знань як достойну альтернативу очному навчанню?

Вихід – є!

Українці не були б українцями, якби здавались і не знаходили виходи навіть у найскрутніших обставинах.

Чудову можливість для шкільної освіти надає онлайн-школа SchoolToGo.

Школа заснована українськими та словацькими волонтерами як миттєва реакція на початок війни в Україні. Словацька ІT-компанія надала свою навчальну платформу для безкоштовного використання українським вчителям та дітям.

За більш ніж рік своєї роботи SchoolToGo перетворилася з допоміжного освітнього інструменту на повноцінний навчальний заклад, який проводить навчання не гірше, а інколи навіть краще, ніж звичайна школа.

Перевага в тому, що дітям не потрібно нікуди їхати, не треба купувати жодних підручників та інших навчальних матеріалів. Все, що потрібно школярам, – це будь-який гаджет (підійде навіть телефон) та доступ до інтернету.

А що вони отримають натомість? Повноцінне навчання учнів від 1 до 11 клас за всіма державними стандартами з можливістю отримати документ про освіту державного зразка.

Формати навчання

Школа пропонує декілька форматів навчання в залежності від того, як дітям зручно опрацьовувати навчальні матеріали – з учителями за розкладом або самостійно планувати свій час.

Наразі SchoolToGo запрошує учнів від 0 до 11 класів для навчання за такими форматами:

  • Онлайн щодня для 1–11 класу (стартує з 1 вересня 2023 року): щоденне онлайн-навчання за державними стандартами у супроводі вчителя. Учні та учениці через навчальну платформу за розкладом підключаються до уроків з учителем та мають до опрацювання навчальні матеріали на платформі, які педагоги готують та викладають перед кожним уроком.
  • Онлайн SMART для 1-11 класу (стартує з 1 вересня 2023 року): опрацювання навчальних матеріалів на платформі у будь-який зручний час, щосуботи – консультації з учителями-предметниками.

І «Онлайн щодня», і «Онлайн SMART» передбачає отримання документу про освіту державного зразка по завершенню навчального року.

  • Онлайн літня школа для 0–10 класів (від 19 червня до 18 серпня 2023 року): онлайн-уроки з понеділка по п’ятницю з головних предметів (до 4 уроки на день) за матеріалами завершеного класу. Головна мета Літньої школи – узагальнення, систематизація, повторення вивченого дітьми у попередньому класі та підготовка до наступного навчального року.

Неабияк важливою на сьогодні в роботі кожної школи є наявність психологічної підтримки дітей та їхніх батьків. В SchoolToGo це буде проходити в форматі воркшопів та майстер-класів, а також – уроків психології, що дасть можливість юним українцям та україночкам зменшити стрес, тривожність та впоратись з емоційним навантаженням.

Алгоритм, як стати учнем онлайн-школи

Дякуючи підтримці Представництва Європейського Союзу в Україні, усе навчання в школі сьогодні є абсолютно безкоштовним. Ви просто реєструєтесь на сайті школи.

Після реєстрації батьки отримають відеодзвінок від організаторів школи, під час якого можна буде поставити всі питання стосовно організації навчання, форматів, підходів.

Потім кожній дитині створюють облікові записи на платформі, звідки можна буде підключатись до уроків або опрацьовувати матеріали самостійно. І все: ви – учні онлайн-школи.

Тому, власне кажучи, і виникла назва SchoolToGo (з англ. – школа з собою), адже школу дійсно можна носити з собою у ноутбуці або і в телефоні в кишені.

На завершення – трохи статистики. За перший рік існування SchoolToGo (з березня 2022 по березень 2023) на сайті школи для навчання зареєструвалось більше 4 тисяч учнів. З них більше ніж 800 пройшло навчання за різними напрямками та форматами.

У команді 26 вчителів є фіналісти престижної премії Global Teachers Prize Ukraine.

Сьогодні маємо українських школярів, які знаходяться у 25 країнах, у тому числі в Україні та на її тимчасово окупованих територіях.

Особливо складно, звичайно ж, учням та ученицям з тимчасово окупованих територій. Але вони з нами, а ми з ними, завжди на зв’язку, з позитивом і неймовірною любов’ю до України.

Приєднуйтесь до дружньої родини SchoolToGo – та переконаєтесь на власному прикладі, що онлайн-навчання може бути інтерактивним, пізнавальним, ефективним та незабутнім!

Анна Трішичева, директорка з розвитку SchoolToGo.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА НАВЧАННЯ

Джерело: osvita.ua