Якісній відбудові України бути! Проект «Байден»

Від ідей до теорії, від теорії до практики! В рамках концепції розробки проектів забудови територій об’єднаних територіальних і міських громад та відбудови України, завдяки тісній співпраці волонтерів, науковців, проектантів, компаній будівельної сфери – успішно стартувало будівництво соціального, безпечного, постійного житла, де зможуть проживати наші захисники та науковці разом із сім’ями, що втратили житло внаслідок воєнної агресії росії.

Паралельні процеси усіх ланок: підготовка документації для земельних ділянок, юридичні складові, проектна документація, укладення договорів з партнерами, лояльність залучених учасників –  дали змогу в короткі терміни розпочати будівництво першої черги комплексу за проектом «Байден», який наразі складається із двох восьмиквартирних будинків.

На відміну від проектів капітального будівництва або тимчасового житла, які пропонуються державними структурами чи великими приватними компаніями, формат розроблений Міжнародний будівельний фонд “Україна” за підтримки Академії будівництва України, є компромісом, а саме, за короткий термін будівництва отримуємо у підсумку постійне, безпечне, сучасне житло.

Необхідність інноваційного будівництва прокоментував член правління «Асоціації науки та освіти України» Станько Андрій Андрійович:

«Комфортне, технологічне, енергоефективне та безпечне житло – це вимога часу, світових стандартів. У проекті інтегровані без перебільшення інноваційні технології для такого класу будівель, з винятковою здатністю адаптації в середовище»

В проекті застосована технологія монолітного будівництва фундаментів та підвальних приміщень нижче нульової відмітки як тимчасове укриття для людей під час військових дій, природних чи техногенних катастроф. Під час спорудження надземної частини будинку застосовуватиметься ефективна північно-американська технологія житлового будівництва з високими показниками економічної доцільності, енергетичної ефективності, екологічності та додержання принципів здорового житла.

Президент Академії будівництва України Назаренко Іван Іванович зауважив наступне:

«Цьому проекту передувала велика наукова робота, адже для того щоб створити новий об’єкт, ми зробили величезний аналіз існуючих, подібних будівель, як з точки зору конструкції так і з так званого кола якості, де нами враховані усі критерії які мають бути в подібних приміщеннях»

Це свідчить про те, що наші науковці навіть у таких важких, критичних умовах працюють над інноваційними рішеннями.

Оригінальна розробка проекту передбачає спорудження восьмиквартирного будинку при належному фінансуванні та кооперації за 60 днів, та облаштування території та закладення наступної черги будинків протягом наступних 60 днів. Такі будинки з легкістю розташуються на невеликій ділянці землі, виділеної на території будь якої ОТГ.

Заселення відбуватиметься у кілька етапів на конкурсній основі, на засадах прозорості та відкритості процесу.

Під час закладення фундаменту і перших кубів бетону було підписано меморандум про співпрацю між такими учасниками як: “Міжнародний будівельний фонд “Україна”, “Асоціація науки та освіти України”, “БФ Реконструкції та Розвитку України”, «Хаусінг Юкрейн», «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»

У результаті плідної діяльності БО БФ “Міжнародний будівельний фонд “Україна” спільно з «Асоціація науки та освіти України», «Міжнародною асоціацією трансферу технологій» та за підтримки таких організацій як «Хаусінг Юкрейн», спеціалізованою державною установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» а також міжнародних партнерів, підписаних мемурандумів про співпрацю – етап планування перейшов до етапу реалізації проектів будівництва соціального житла для освітян, зокрема молодих науковців що постраждали від російської агресії.

Необхідність надання житла науковцям підкреслив Академік Академії Будівництва України, директор НТЦ АБУ. Керівник програми «БАЙДЕН» Перегінець Іван Іванович:

«Безперечно ми передбачаємо, що частина комфортного житла за проектом «Байден», може бути надана для забезпечення житлом молодих вчених».

У свою чергу президент «Міжнародної асоціації трансферу технологій» Гончаренко Артем Вадимович наголосив на популяризації науки:

«Разом з міжнародною спільнотою, для забезпечення підтримки діяльності фонду ми будемо реалізовувати проекти, задля активізації, популяризації та розвитку науки, освіти. Наша команда вже реалізовує ІТ проекти для покращення рівня освіти та глобалізацію вітчизняної науки.»

Виділення житла молодим науковцям, що постраждали внаслідок воєнних дій – великий крок для повернення належного рівня освіти та науки, розвитку наукового потенціалу України. Варто зауважити що значна частина грошей людини спрямовані на купівлю та облаштування нерухомості, разом з тим не високого класу життя. Ми ж у свою чергу пропонуємо житло класу – А, енергоефективне, що суттєво знижує витрати на комунальні послуги, це як будинки на окремих виділених ділянках, так і цілі містечка. Також є великий шар для реалізації наукового потенціалу, проектів студентів та молодих вчених на перехресті архітектури, будівництва, технологій.

Доучитись до допомоги у зведенні житла можна за наступними реквізитами
Рахунок ГРИВНЯ UAH
Отримувач: ГО “АНОУ”
Код ЄДРПОУ: 44554913
Рахунок UAH IBAN:
UA613052990000026003035032009
Банк: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”
SWIFT code банку: PBANUA2X

 

 

Член правління «Асоціації науки та освіти України» Станько Андрій, “АСЕУ”

Leave a comment